Yorka Textile - Hakkımızda 


Tarihçemiz

Yorka Tekstil , Yorka şirketler grubunun bünyesinde bulunan üç şirketten biri olarak tekstil sektöründe faaliyet vermek amacıyla kurulmuştur. Yorka Yazılım 2000 yılından bu yana çeşitli sektörlere yönelik olarak yazılım üretimi yapan bir firma olarak özellikle nakliyat sektörüne yönelik yazılımlar üretmekte ve alanında Türkiye nin ilk üç firması arasında yer almaktadır. Şu anda Türkiye de en yaygın olarak kullanılan nakliyat yazılımıdır. Bunun yanı sıra Fuga Yazılım Pazarlama şirketi de Ege bölgesinde yazılım pazarlaması faaliyetleri gösteren bir firmadır. Yorka Tekstil yeni kurulan bir firma olmasına rağmen, 2011 yılından bu yana tekstil konusunda, özellikle de dijital tekstil baskı konusunda deneyimli bir ekip tarafından üretim yapmaktadır. Sahip olduğu teknik deneyim ve pazarda daha önceden yapmış olduğu faaliyetlerle kısa zamanda üst sıralarda yer almayı hedeflemektedir. Yorka Tekstil in ana üretim konusu dijital baskılı tekstil ürünleri üretmektir. Öncelikle bayan dış giyim olmakla birlikte, ev tekstili konusunda da dijital baskılı ürün üretmektedir. Bünyesindeki tasarım ekibiyle, dünya modasını takip ederek kendi desenlerini tasarlamaktadır. Tasarım ekibi tarafından oluşturulan kreasyonlar müşteri firmalara sunularak, satışı yapılmaktadır. Kendi üretiminin yanı sıra, diğer yurtiçi firmaların dijital baskı ihtiyaçlarını karşılamak için de hizmet vermektedir. Firmaların gerek müşteri desenlerini basmakta, talep halinde firmalara tasarım desteği de vermektedir. Müşteri memnuniyetini en önemli ilke edinen Yorka Tekstil, teknolojinin en son imkanlarını kullanarak makine parkını sürekli yenilemekte ve dünya standartlarında kaliteli ürünler üretmektedir. Üretim sırasında sürekli olarak kalite kontrol yapılmakta ve böylece fire oranları minimum seviyelerde olmaktadır. Çevreye zarar vermemek amacıyla, çevreye zararsız boylar kullanılmakta ve çıkan hiçbir atık doğaya atılmamaktadır. İş güvenliği ve işçi haklarında da oldukça duyarlı olan Yorka Tekstil, uluslararası standartlara uygun olarak işçi çalıştırmakta ve güvenlik önlemlerini almaktadır.

Misyonumuz

Maksimum üretim ve minimum hata felsefesiyle, kalite kontrolü üretimin her aşamasında yaparak Dünya standartlarında üretim yapmak en büyük hedefimizdir.

Vizyonumuz

Amacımız, üretimde teknolojiyi sürekli yenileyerek , hazır giyim ve ev tekstilinde üretim yapan firmaların, en önemli dijital baskı tedarikçisi olmaktır.